KURUMSAL

Dalından sofraya Nar & Kiraz, 2m Fruit’den Rusya pazarına hizmet

Narco Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2010 yılında Türk & Rus sermaye ve bilgi birikimi ile Antalya ilinde Yaş Sebze ve Meyve Alım Satım ve İhracat amaçlı olarak  kurulmuştur. 2M Fruit şirketimizi de Rusya’da direkt pazarlama yapmak amacı ile 2018 yılında kurmuş bulunmaktayız.

Şirketimiz kurucu ortağı ve yöneticisi Mehmet ÖZÇETİNKAYA 1999 yılından beri sektörün içerisinde çeşitli birimlerde faaliyette bulunmuş, sektörle ilgili her türlü bilgi ve tecrübeye sahiptir. Yurdumuzda Yaş sebze ve meyve sektöründe çok kaliteli üretim yapılmaktadır. Fakat; bu güne kadar İhraç edilen ürünler paketlemeye uygun normlarda işleme tabi tutulmamıştır. GLOBAL GAP ve iyi tarım uygulamaları görmezden gelinmiş, Yurt dışı pazarlarına istenilen kalitede ürün ihraç edilmemesi nedeniyle; ürünlerin daha kaliteli ve markamızla ihraç edilmesinin, ülke ekonomimize daha fazla katma değer yaratacağı düşüncesi ile misyonumuz olarak belirlemiştir.

Şirketimiz nar ve kiraz ihracatı yapmaktadır. Nar ve Kiraz üretiminde insan sağlığı için gerekli bütün önlemler alınmış, üretim kendi bahçemizle birlikte 1.500 dönümlük alanda Global GAP ve iyi tarım uygulamaları ile insan sağlığına uygun üretimler yapılmaktadır.

Şirketimiz ülke ekonomisi ve prestiji için Yurt dışına daha kaliteli ürünleri göndermek için bitki besleme ürünlerine yatırım yapma ihtiyacı olduğunu görmüştür. Dünyada kalitesini kanıtlamış BRANDT ve Türkiye’de sayısız sosyal sorumluluk projelerine imza atmış ÖZTÜRK grup bünyesinde olan DORADO NATÜREL firması ile;  karadeniz bölge bayilik anlaşması yaparak, hem üreticiye direk tek elden kaliteli ve faydalı ürünlerimiz ulaştırılmakta, Bölgeye daha kaliteli  Nar ve kiraz yetiştirmek için  bitki besleme ürünlerini temin etmekteyiz.

Sahada yapmış olduğumuz Bitki besleme uygulaması ile; ürünlerin kaliteli yetiştirilmesine katkıda bulunarak, dalından sofraya kadar en taze, en kaliteli, raf ömrü yüksek nar ve kiraz yetiştirmek, paketlemek ve ihraç etmek en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Şirketimiz Rusya başta olmak üzere Almanya, Polanya ve İtalya’ya Nar ve Kiraz ihracatı yapmaktadır. Şirketimizin ana misyonu sürekli daha iyi ürün üretmek ve gelişen teknoloji ile ürünlerini daha hızlı ve taze ürünleri NARCO markası adı altında Rusya’da 2M Fruit şirketimiz pazarlayacaktır.